in ,

Veilings- September 2018

sheep

This post is also available in: English

 

VEILING DATUMPLEKKONTAKPERSOONKONTAKBESONDERHEDE
Jeras Produksie veiling (Boran)1DerbyJohan Erasmusjohan@jeras.co.za;

083-664-0075

Simms Veiling Willem Prinsloo1Pretoriainfo@simmentaler.org;

051-446-0580/2

Kroon Angus Sale4ViljoenskroonJohannes Bothabodeel@btbits.co.za;

083-272-6338

The Heritage Beefmaster Sale4GrahamstownA van Niekerkandries@isat.co.za;

082-445-8953

The Heritage Beefmaster Sale4GrahamstownMark Fordmark@fordproperties.co.za,

082-577-0817

Noordwes klub (SAVM)4WolmaransstadJan Vosloosamms@yebo.co.za,

082-556-9822

P Erasmus (Dohne Merino)4Somerset-OosPhillip Erasmuscharlton@eastcape.net;

083-274-2870

Avoca Boerdery- Geoff Orpen (Dormer)4Aliwal noordGeoff Orpenavoca@eci.co.za;

082-490-9647

Knott Sale (Angus)5Kei RoadSid Knottknott@hazeldean.co.za;

082-321-0662

Ivukile Beefmaster Veiling5Aliwal noordDe Klerkssanart@nokwi.co.za;

087-550-0589

Molopo Beefmasters – Charles Olivier5VryburgCharles Olivierrudiolivier@webmail.co.za;

082-524-9091

HOEVELD BONSMARA GROEP – Produksie5StandertonWillie Andersonwillieand@telkomsa.net;

elsabebons@nashuaisp.co.za

JA PIENAAR & SEUN – NOSA BONSMARAS – Produksie5HoopstadJan Pienaarjan.pienaar@lantic.net;nosa@lantic.net;

082-782-9179

Trio veiling (SAVM)5Petrus SteynJan Uys082-375-9217
Waterpas stoet (SAVM)5HoopstadElsa Goosenegoosen@lantic.net;

082-821-4214

Weskus (SAVM)5VredenburgJan Vosloosamms@yebo.co.za;

082-556-9822

J Beukes (Dohne Merino)5LadysmithJulius Beukesj.beukes@telkomsa.net;

083-268-2486

Van Pletzen Beefmaster-veiling6JamestownNiel van Pletzenniel@nokwi.co.za;

072-569-3539

LENTEVEILING – LIMERICK/BENANSA/INHOEK – Produksie6ViljoenskroonPaul Marebbosch@btbits.co.za;

pauljmare@telkomsa.net

TEMPEVALE BONSMARAS – Production6Lady GreyDavid Cock en Ingemar Heurlintempevale@xsinet.co.za;

082-345-7667

DJ Strauss & HP Vermaak (SAVM)6Clocolan(DJ Strauss & HP Vermaak)moperi@webmail.co.za;

083-975-5171

SIMMS NASIONALE VEILING6Kroonstadinfo@simmentaler.org;

051-446-0580/2

NW Drakensberger Klubveiling6Plaas Jakkalsfontein / KlerksdorpJean vd Merwejean@blackhills.co.za;

082-719-7521

FETTING LIVESTOCK TRUST – ALPHAETON BONSMARAS – Production7Fort BeaufortJonathandnfet@telkomsa.net;

084-657-4514

KZN Club Sale (IDF)7Mooi RivierJohan Erasmusharlestone@futurenet.co.za;

076-834-1255

Top North Brahmanveiling7Bela BelaAndrew Smithtrueblood@lantic.net;

082-411-6621

Doornpoort Genetics (Boerbok)8Pretoria (Conrad veilingskompleks)Keith Moorekeithkroon@mweb.co.za;

mooredale@telkomsa.net

SUIDKAAP BONSMARA KLUB – Produksie8HeroldW Pienaardappie.annelize@gmail.com;limerick@telkomsa.net;

082-578-4507

Nasionale Dormerveiling8BloemfonteinLizanne Vermeulendormer@studbook.co.za;

051-410-0968

Leliekrans Meatmaster veiling8CalviniaPiet de Langepietneliadelange@gmail.com;

072-738-8621

Rhenostervallei Beefmaster Stoetveiling11BelaHendrik Meyerhrmeyer@vodamail.co.za;

082-947-6607

VAT 5 BONSMARA GROEP – Produksie11RouxvillePieter Vorsterhcl2@shisas.com
Dorwald Dormers11RiviersondereindChirsto Groenewaldtcpg@dorwald.co.za;

082-453-2899

H du Plessis (Dohne Merino)11KareedouwHenri du Plessiswaaifontein@igen.co.za;

082-499-5942

Eversar Sussex11PETRUS STEYNChris Nelcjbnel@hotmail.com;

078-245-4442

VJ Sale (Angus)12Chris Purdoncpurdon@vjangus.co.za;

082-879-2744

V2 Beefmaster Veiling12Barkly OosJaco Vorsterfetco@snowvalley.co.za;

084-602-9866

DISCO BONSMARA – Produksie12AddoBoeram Venterboeram@srvalley.co.za;

087-945-2341

Ntaba Nyoni Produksie veiling (Boran)12ErmeloWessel Meyerermelo@vleissentraal.co.za;

082-800-4913

Tareau Blanc – Johan Landman (Charolais)12VolksrustJOHAN LANDMANcecilel@volksrust.com;

083-655-7624

3 van die Bestes Simmentaler Veiling (Venter, Schulenburg, Van Biljon)12LichtenburgNico Venternico.vonadel@gmail.com;

082-789-2781

Johan Botha Holdings met Mahne & Mahne as gasverkoper12Lichtenburgjmahne@vodamail.co.za
Noord-Kaap Veldram Veiling  (Alle ras)12GriekwastadStiaan Von Wiellighstiaan@klk.co.za;

082-844-6604

ASKHAM KALAHARI MEATMASTER VEILING12AskhamSonja Wassermansonja@studbook.co.za;

051-910-0900

6 Plus Groep Veiling (Drakensberger)13BrandfortCarel Nelcarelnel02@telkomsa.net;

082-828-1984

Parker Angus Annual Production Sale13Gig TreeRob Parkerascotstud@agnet.co.za;james@rushmere.co.za;

082-555-5779

Swartland Veeboere Sale (Angus)13MoorreesburgEtienne Buchneretienne.buchner@bkb.co.za;

082-825-3893

Steyl Beefmaster en N5 Beefmaster Veiling – Winburg13WinburgMarnus Steyleunicesteyl@mweb.co.za;manmarie@lantic.net;

071-603-9669

Steyl Beefmaster en N5 Beefmaster Veiling – Winburg13WinburgManie van Biljoneunicesteyl@mweb.co.za;manmarie@lantic.net;

083-254-2881

CLOETEDALE ESTATES – Production (Bonsmara)13KomaniWayne Shumancloetedale@awe.co.za
PALMIETFONTEIN & AARFONTEIN – Produksie (Bonsmara)13Brandfort quinton@rooigras.co.za;
VAAL MEANDER BONSMARA GROEP – Produksie13Vaal Marinaleitorusbonsmaras@gmail.com;

jawiklane@gmail.com;

markm@lantic.net

Bosiu Produksie veiling (Boran)13FouriesburgMokena Scheepersmokena@mweb.co.za;

082-552-3028

Dorperland Loeriesfontein Veiling13UpingtonWillemse Visserdorperland@gmail.com;

083-658-2585

Oostelike IDF Klub veiling13StandertonRC Harmse (Regina)regina@rchiledefrance.co.za;

072-270-3461

SOUTPANSBERG BONSMARA – Bul/Aanteel14VivoEstie Veldmanestieveldman@gmaikl.com
Eastern Cape Auction (Brangus)14
Pro Genepoel (SAVM)14KroonstadTG Erasmus (Gerrit)gerritera@vodamail.co.za;

082-553-9881

KAROOVELD BONSMARAS – Produksie15SteynsburgDirk Spaargarend.spaargaren@karoomail.co.za
B4 veiling (Boran)15HumansdorpGert Barnardchantemar@igen.co.za;

083-278-2116

Kobus & Boy Lötter – Doornpoort Genetics (Dorper)15WillowmoreKobus Lotter082-781-2426
Hoëveld klub (SAVM)15StandertonRC Harmse (Regina)regina@rchiledefrance.co.za;

072-270-3461

Van Der Westhuizen Produksie (Dohne Merino)15NieuwoudtvilleKoenas vd Westhuizenvleiland@telkomsa.net;

083-425-1110

Kalahari Karoo Veiling (Meatmaster)15UpingtonJannie vd Westhuizenwaltie@mylink.co.za;

079-988-1963

Dunedin Sale (Angus)18DORDRECHTCarl Milescarl.miles@hotmail.com;

073-330-5579

BARKLY-OOS BULVEILING – CC vd MERWE (Bonsmara)18Barkly OosCecil vd Mewrwegrootvlei@telkomsa.net;

Cecilvan@absamail.co.za

Mamre Dormers18FrankfortManie en Karin Wesselskwessels@vodamail.co.za;

083-284-7470

Kevlynn Produksie veiling (Hereford)18DORDRECHTCarl Milescarl.miles@hotmail.com;

073-330-5579

Kobus & Jaco de Jager (SAVM)18AmersfoortDE JAGER KOBUS & JACOjolener@ghtglobal.com;

083-320-8924

Syferpan Sale (Angus/Hereford)19KOMANILawrence Moorcroftsyferpan@isat.co.za;

072-402-2028

Louis van Rensburg (Boerbok)19PrieskaLouis van Rensburglouisren@lantic.net;

082-772-2594 

Lukas Burger Produksieveiling (Boerbok)19GriekwastadLukas Burger27828561458@vodamail.com;

082-856-1458 

NOORDKAAP BRAHMANKLUBVEILING19VryburgDanie Haasbroeksakkieh@lantic.net;

071-687-8853

Bonhaven Best of Both veiling (Hereford)19Tarkastad045-847-0204
Sanniesguns Produksieveiling  + SAVM19Wolmaransstadsgh@buo.co.za;

083-377-7111

Glen Heath (Tuli)19MiddelburgGordon Gilfillangk.gilfillan@gmail.com;

083-545-8653

Reabow  Beefmaster Veiling – Kilmun – Elliot20ElliotAnton Reabowreabow.beef@gmail.com;

082-329-3346

AG GENE VEILING – Produksie (Bonsmara)20VredeArthur de Villiersamdev@zippnorth.co.za;

082-564-8912

NP THOMPSON – GLEN-GLYDE BONSMARAS20KomgaNorton Thompsonglen.roy@mweb.co.za;

082-781-2473

Genelink Auction (Brangus)20BloemfonteinAlbertus Du Preezalbertus@ntelecom.co.za;

082-654-0780

G Vivier & Van Eck (Dorper)20023-416-1682
Toni Cahi, Westfront en Nuwerust (Dorper)20PrieskaTony Cahitonycahi@lantic.net;

082-788-6180

Denvor Stud Production Sale (Bossie Clarke)20StellenboschBossie Clarkbossie@denvoriledefrance.co.za;

082-441-7748

Jongramveiling (SAVM)20AfridomeJan Vosloosamms@yebo.co.za;

082-556-9822

Tendele Simmentaler Veiling (Derde Donderdag van September)20SenekalWillem Bothatendele1@vodamail.co.za;

082-782-3055

Faurzyl Sussex Stoet20LadybrandTheo v Zyltheovanzyl@vodamail.co.za;

082-564-4921

Sentrale-Karoo en Klein Karoo-Kaap veiling (Meatmaster)20OudtshoornBoemie Saaimanpierre anysbergbs@prinsrivier.co.za;

pierrer@akhane.co.za; 083-383-1000

Barkly Beefmaster Veiling – C W Hardie21Barkly OosCW Hardiewallis@barkly.co.za

;havenga. naomi@gmail.com; 083-320-6005

Excel Beefmaster Veiling21LichtenburgHans Coetzeehans.coetzee@webmail.co.za;

083-259-2503

TARKA BRAHMANS:  BEST OF BOTH21TarkastadWayne Porterwayneporter73@gmail.com;

082-821-9379

Martin Compion Boerbok/Dorper veiling21UpingtonMartin Compionwhite1@mweb.co.za;

083-259-5217

Barkly-Oos Bulveiling (Alle ras)21Barkly Oos
Broekman (SAVM)21DelmasDanie Broekmanaldanet@telkomsa.net;

082-449-5670

Trio Boerbokveiling (Albert van Zyl, Josua, Danie Theron, McKay)22Trichardt
Waterval Veiling (Angus)25Bismarck Fickbismarck@webmail.co.za;

083-631-6788 

P.J. Nienaber (Boerbok)25RustenburgGert Nienabergertnienaber@yahoo.com;

082-808-6390

Dolf du Bruyn (SAVM)25BultfonteinDolf du Bruyn –du_bruyn@vodamail.co.za;

082-300-2076

Leeupoort Simmentaler Veiling25VeilingGert Nienabergertnienaber@yahoo.com;

082-808-6390

BOTTERFONTEIN ESTATES – Production (Bonsmara)26CathcartKenny Brownkbrown@awe.co.za
JOHAN J MYBURGH BRDY – KINGS HEATH BONSMARAS – Produksie26PetrusburgJohan Myburghjjmyburgh@webmail.co.za
Malherbe & Roberts (SAVM/Brangus/Angus)26HertzogvilleRC MALHERBEinfo@jfmalherbe.co.za;

084-851-8262

STELLALAND VEILING (Charolais)26VryburgDEWALD VAN DER MERWEdewald@tacet.co.za;

079-898-0785

Afrikaner Produksiegroepveiling27BloemfonteinLauren Tiessierafcattle@intekom.co.za;

051-447-7405

Kasteel Dries Wiese (Boerbok/Dorper)27LoxtonDries Wiesedrieswiese@mweb.co.za;

082-809-2949

LEEHAN BONSMARAS – Produksie27DouglasJohan & Colleen Jacobsjohan@douglas.co.za
NU-ALCADE BONSMARA GROEP – Produksie27Bela Belainfo@nualcadebonsmaras.co.za
Louwcoe Charolais27Louwrens Viljoen –LOUWRENS VILJOENcoenraadboerdery@vodamail.co.za;

082-334-4877

Kowie de Witt en Hilton Spangenberg (Dorper)27SpangenbergKowie de Wittkowie@dewittdorpers.co.za; 082-926-0742/083-290-3565
Alexandia Multi Breed Sale (Alle ras)27Alexandria 
Meyer Morgan Auction (Brangus)28ADELAIDERichardrichard@meyermorganfarms.com;

073-023-3799

Agri-Mega skou13-15Bredarsdorp
Beginner en Junior Kursus (Meatmaster)5 – 6 September 2018KlerksdorpSonja Wassermansonja@studbook.co.za;

051-910-0900

What do you think?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Agri-Expo Livestock huisves 20ste SA Holstein Nasionale Kampioenskappe

Dom Boer se (antieke) lag vir die dag: