Latest stories

  • in ,

    Veilings – November

    VEILING NAAM DATUM PLEK KONTAKPERSOON KONTAKBESONDERHEDE Ooskaap Boerbokklub 1 Somerset Oos Vaatjie Nell fjnell@r63.co.za; 042-243-2871/072-459-4059 Noordwes Simmentaler Veiling 7 Lichtenburg KROON VEE 46 Year Celebration Sale 7 Vryburg Jan van Zyl jan@kroonvee.com; 082-444-5222 Karoo Boerbokke (PW Botha) 8 Janseville PW Botha pwbotha@nashuaisp.co.za; 082-800-9310  Almaija Sussex stoet 9 Klupmuts Alber Kotze albertkotze@otterkuil.co.za; 083-270-2134 Bosveld Klubveiling (Dorper) […] More

  • in ,

    Oktober veilings

    VEILING DATUM PLEK KONTAKBESONDERHEDE Alle ras veiling 3 Rouxville Braunvieh Nasionale 3 Sampie Rossouw, rossouwsampie@gmail.com, 082-312-7208 Eira Tuli’s 3 Burgersdorp Johan v Rijswijk, ajvanrijswijk@yahoo.com, 083-410-7753 T+ Veiling (Brangus) 3 Veiling FLIPPIE & WALTER Kotze, walter@zipplink.co.za, 073-494-6494 MJ GREYLING – ARWIN FARMS – Dordrecht 4 Dordrecht Johan & Michael-John Greyling, mjohang@gmail.com, michaeljgreyling@gmail.com The Gathering Simmentaler Bull […] More

  • sheep
    in ,

    Veilings- September 2018

      VEILING  DATUM PLEK KONTAKPERSOON KONTAKBESONDERHEDE Jeras Produksie veiling (Boran) 1 Derby Johan Erasmus johan@jeras.co.za; 083-664-0075 Simms Veiling Willem Prinsloo 1 Pretoria info@simmentaler.org; 051-446-0580/2 Kroon Angus Sale 4 Viljoenskroon Johannes Botha bodeel@btbits.co.za; 083-272-6338 The Heritage Beefmaster Sale 4 Grahamstown A van Niekerk andries@isat.co.za; 082-445-8953 The Heritage Beefmaster Sale 4 Grahamstown Mark Ford mark@fordproperties.co.za, 082-577-0817 Noordwes […] More

  • sheep
    in ,

    Veilings- Augustus

    VEILING DATUM PLEK KONTAKPERSOON KONTAKBESONDERHEDE RENZO BRAHMAN 21ste JAARLIKSE PRODUKSIEVEILING 1 Vryheid Veilingskrale Lood van Rensburg renzo@lantic.net, 083-459-3291 Dream World Beefmaster Veiling 1 Ermelo Erhard Prinsloo erhard@pwglaw.co.za, 082-780-0027 SAVM Nasionaal 1 Bloemfontein Jan Vosloo samms@yebo.co.za, 082-556-9822 Beefmaster Alliance Veiling – Nigel – 34 ste Produksieveiling 2 Davel Tony da Costa tony@manjoh.co.za, 083-254-1847 Beefmaster Alliance Veiling […] More

  • in ,

    Julie veilings

    VEILING DATUM PLEK KONTAKPERSOON KONTAKBESONDERHEDE ERMELO BONSMARA GROEP – Produksie 3 Ermelo Francois Snyders manser@drs4x4.co.za; fksnyders@skyafrica.co.za; 082-852-5297 Tri-Bul Veiling Dundee 4 Dundee FRANZEL BONSMARAS – Produksie 4 Wolmarasstad Frans & Izak v Zyl wolfkop@mweb.co.za Beefmaster Nasionale Veiling 5 Parys Beefmaster Kantoor Beefmaster@beefmastersa.co.za, 056-817-2404 DAMVIEW SALE 5 Ladysmith Ting Braithwaite tingbraithwaite@yahoo.com, 082-809-6338 UP GEORGE FARMS – […] More

  • sheep
    in ,

    Veilings -Junie 2018

    VEILING NAAM DATUM PLEK KONTAKPERSOON KONTAKBESONDERHEDE SERNICK BONSMARA – Produksie 1 Liebenbergstroom, Edenville Nick Serfontein nick@sernick.co.za,          056-631-1020 Fonteine veiling (Boran) 2 Derby Francois Smit francois@fonteineboran.co.za,     083-273-8332 Molopo Veiling 2 Vryburg Gerrit Erasmus gerritera@vodamail.co.za,     082-553-9881 ELITE Brahman SALE 2 Afri Dome parys Werner van der Merwe wvandermerwe@gmail.com,     082-337-4213 EHLERSKROON BONSMARAS – Produksie 5 […] More

  • in ,

    Mei Veilings

    VEILING NAAM DATUM PLEK KONTAKPERSOON KONTAKBESONDERHEDE SKATKIS BONSMARAS – Produksie 2 Vryburg Chris Visser chris@crvisser.com, 082-410-6146 Bloemskou Angus Provinsiale Kampioenskap 2 Bloemfontein RC Malherbe rcm1@lantic.net, 084-851-8262 SERFIES BONSMARA STOET – Produksie 2 Newcastle Serfie Serfontein ansaserfontein@telkomsa.net, 082-808-2602 G N KRUGER – GERNO Bonsmara Produksie 3 Rustenburg Gert Kruger gert@floramotors.co.za; gernobonsmaras@gmail.com Kalahari Karoo Meatmaster Produksieveiling 3 […] More

  • in ,

    Veilings – April 2018

    VEILINGNAAM DATUM PLEK KONTAKBESONDERHEDE Albian Veiling (Dorper) 5 Kuruman Albie Horn, albiehorn@telkomsa.net, 082-774-4984 MultiSIM Veiling (Altyd die eerste Donderdag van April) 5 Lichtenburg LIMPOPO BiG 50 CLASSIC VERSVELING  (Brahman) 6 Bela Bela Andrew Smith, trueblood@lantic.net, 082-411-6621 Karsten Boerdery (Boerbok) 7 Upington stalle@karsten.co.za, 054-491-9300, 082-372-3482 AG de VILLIERS & SEUN – ARCADIA BONSMARAS – Produksie 11 […] More

  • in

    Kongresse 2018

    Datum Kongres 7 – 8 Maart Graan SA 23 – 24 Maart WRSA 7 – 8 Junie Agbiz 13 -14 Junie NWKV 14 Junie Mpumanlanga Landbou (ML) 20 – 21 Junie SA Sybokhaarkwekersvereniging 26 Julie Agri Wes-Kaap (Agri WK) 1 – 2 Augustus Vrystaat Landbou (VL) 2 – 3 Augustus Agri Oos-Kaap (Agri OK) 22 […] More

  • in ,

    Veilings – Maart 2018

    VEILING DATUM PLEK KONTAKPERSOON en KONTAKBESONDERHEDE Pretoria Nasionale- veiling (Dorper) 3 Pretoria Attie Westraad, info@dorpersa.co.za, 049-942-2241 Steyns Brahmane-veiling 3 Erik Steyn, steynsbrahmane@gmail.com, 083-231-5724 Thornpark Dormers 6 Baviaanskrans Stepan Raubenheimer, sandraraubenheimer@yahoo.com, 082-448-0422 Janvos SAVM-veiling 6 Davel Dr Vos Grey, vosgrey@gmail.com, 082-559-7861 Top 8 van elk (Boerbok) 7 Kimberley Weilbach Sale (Brangus) 7 Heilbron John Weilbach, johan.weilbach@gmail.com, […] More